Hummer, hammer nebo humr?

Hamer,hammer anebo dokonce humer. Toto jsou zkomolené názvy fanoušků těchto vozů. Oficiální název pro tento vůz je však Hummer, jehož název vznikl z dřívějšího modelu s názvem HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) v překladu: Vysoce mobilní víceúčelově kolové vozidlo. Vůz Hummer se začal vyrábět v roce 1979 a ihned při první výrobě sto kusů, si hned 5 Hummerů zakoupil Arnold Schwarzenegger. Dnes si můžete dopřát zážitek jízda Hummerem H1 i H2 v několika lokacích.

Hummer auto vzniklo za účelem náhrady již dřívějších Jeepů Willys. Tato verze vznikla pro vojenské účely a později se začala také vyrábět jako civilní vozidlo. Civilní varianta Hummera dostala všem známý název Hummer H1. Hummer H1 dostal z první výroby úctyhodný motor o objemu 6,2 litrů spolu se třístupňovou převodovkou. V přelomu roku 1995, dostalo Hummer auto již 6,5 litrový motor a čtyřstupňovou převodovku. Vozy si získaly různá barevná provedení, pro různá využití, A to například jako hasičský vůz. Dnes je již výroba vozu Hummer H1 zastavena, byla ukončena rokem 2006. Od té doby si získaly vozy Hummer H1 vysokou sběratelskou hodnotu. K sehnání je dnes již za docela velké peníze, cca 4 milióny korun. Výroba byla sice pozastavena avšak vidět Hummer je možné i dnes a to v jeho novější verzi Hummer H2. Hummer H2 si zachovala původní kosmetické rysy.

Jízda Hummrem, zážitek na který se nezapomíná.

Tato verze je oproti Hummeru H1 lehčí a komfortnější, a tak dává lepší pocit jako civilnější vůz. Hummer H2 dostal v roce 2008 pěkný osmiválcový motor o objemu 6,2 litrů a převod byl vyřešen šestistupňovou automatickou převodovkou. Bohužel kvůli veliké spotřebě, klesla o tato vozidla zájem o celých 95%, a proto byla výroba v roce 2010 zastavena. Hummer si ale zachoval svou tradici a je uznáván jako největší legenda mezi terénními vozy. Díky své kvalitě a tvaru karoserie se stal hlavním lákadlem "tuningářů", a tak je možné Hummer auto vidět ve všech možných barvách s různými vylepšeními. Mezi prvotní tuningové operace patří dostat do Hummera co nejvíce audio prvků. Setkat se s originální verzí Hummer H2 není ovšem nemožné, například díky společnosti esennce.cz která nabízí skvělé Hummer zážitky v podání 45 minutové jízdy s tímto vozem, kdy jste na místo řidiče posazeni i Vy. Stačí si pouze zakoupit dárkový poukaz Hummer a pokusit se o zkrocení tohoto legendárního hřebce.